TECHNOLOGIA

Organizatorów imprez interesuje gwarancja otrzymania poprawnych wyników na organizowanej przez siebie imprezie, szybko i bez błędów. Ale dla zainteresowanych podajemy informacje o technologii jaką stosujemy.

System pomiaru czasu wykorzystuje technologię UHF RFID.

Składniki systemu:

Chipy (tagi RFID)

Używamy dwa rodzaje chipów: jednorazowe i zwrotne

Chipy jednorazowe

Chipy Dog Bone, których używamy mają doskonałe parametry odczytu. Umieszcza się je na paskach i montuje do buta zawodnika. Można je zamontować do numeru startowego, ale ze względu na odległość od maty (większą niż w przypadku chipów montowanych do buta), dużą skuteczność uzyskuje się przy montażu dwóch chipów.

Ze względu na niską cenę, Chipy jednorazowe są bardzo wygodnym rozwiązanie dla większości imprez masowych.

Chipy zwrotne

Chipy H-XC (wielokrotnego użytku) zamontowane na opasce neoprenowej mocuje się za pomocą rzepa nad kostką zawodnika.

chip zwrotny

Chipy mają doskonałe parametry odczyty i są wodoodporne. Mają zastosowanie w triathlonie, aquatlonie, maratonach pływackich i wszędzie tam gdzie zawodnicy w trakcie zawodów zamieniają ubranie i obuwie.

chip-2

Maty z wbudowanymi antenami

Maty to jeden z najważniejszych elementów systemu. Zazwyczaj maty umieszczamy w dwóch rzędach. Drugi rząd mat zapewnia redundancję, w konsekwencji poprawia skuteczność do 100% o ile chip nie został uszkodzony przez zawodnika lub niewłaściwie zamocowany. W niektórych okolicznościach używany dodatkowych anten bocznych. Nasze maty mają najniższy profil na rynku (15 mm), są elastyczne, dopasowują się do profilu podłoża, zawodnik nie może się o nie potknąć, można ich używać nawet w zawodach kolarstwa szosowego i w zawodach rolkarzy.

mata-1

Inteligentna skrzynka

Skrzynki połączone są z matami. Zawarte w nich czytniki rejestrują chipy i przesyłają dane do komputera. Czytniki Motoroli, których używamy potrafią odczytać 250 chipów na sekundę. Inteligentna skrzynka ma własne zasilanie. Testy, które wykonujemy gwarantuję pracę bez zewnętrznego zasilania przed 6 godzin.

skrzynka

Aplikacja do zarządzania zawodami

Aplikacja zainstalowana na komputerze przenośnym połączonym z inteligentna skrzynką przetwarza dane na wyniki biegu.

×

Comments are closed.