Bieg rtm. Pileckiego

 

 

StartRegulaminZapisyLista startowaTrasaGaleria zdjęćWyniki

Bieg Pileckiego – wolontariat12 września 2019 - MEDAL 2019
Każdy uczestnik biegu na 5km otrzyma na mecie okolicznościowy medal. W tym roku na rewersie Order Orła Białego, który pośmiertnie otrzymał rtm. Pilecki


12 września 2019 - KOSZULKA 2019
Każdy uczestnik biegu na 5km otrzyma w pakiecie startowym koszulkę techniczna z okolicznościowym nadrukiem.


2 września 2018 - NUMERY STARTOWE GOTOWE


16 sierpnia 2018 - KOSZULKA BIEGU
 Każdy uczestnik biegu na 5km otrzyma w pakiecie startowym koszulkę techniczna z okolicznościowym nadrukiem.

7 września 2017 - TRASA BIEGU
 trasaPrzedstawiamy Państwu schemat trasy biegu. Zarówno panowie jak i panie pobiegną na pięciokilometrowej, jednej pętli.

7 września 2017 - PARKOWANIE POJAZDÓW
 schemat1W okolicy parku Kępa Potocka jest niewiele miejsc do parkowania. Na ul. Gwiaździstej jest sporo nowych, zbudowanych w tym roku. Ponad setka miejsc do parkowania znajdziecie przy żoliborskim Ośrodku Sportu i Rekreacji na ul. Potockiej. Schemat pokazuje lokalizację parkingów przy OSiR i jak dojść do miasteczka biegowego.

4 września 2017 - ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH
  Pakiety startowe (numer, koszulka, agrafki) będzie można odebrać (tylko) w dniu imprezy od godziny 9.00 do startu biegów na Kępie Potockiej. Numery można odebrać tylko osobiście. Nie zapomnijcie wziąć jakiegoś dokumentu. Nie można odebrać pakietu przez pełnomocnika, w końcu żeby wystartować i tak musicie być na starcie w dniu imprezy.

2 września 2017 - OKOLICZNOŚCIOWY MEDAL
  Przedstawiamy Państwu projekt okolicznościowego medalu, który otrzymają wszyscy uczestnicy biegu na 5km. Medal na rewersie ma replikę orła z nagrobka Władysława Jagiełły, który znajduje się w Katedrze na Wawelu.

 

6 sierpnia 2017 - PROJEKT KOSZULKI
  Przedstawiamy Państwu projekt okolicznościowej koszulki, którą otrzymają wszyscy uczestnicy biegu na 5km. Koszulki będą bawełniane, dobrej jakości, bo o podwyższonej gramaturze, dla pań krój damski, dla panów krój męski

A R C H I W U M      2 0 1 6

6 września 2016 - TRASA BIEGU I PARKOWANIE POJAZDÓW
 trasaPrzedstawiamy Państwu schemat trasy biegu. Zarówno panowie jak i panie pobiegną na pięciokilometrowej, jednej pętli (w ubiegłorocznej edycji były dwie pętle).

6 września 2016 - PARKOWANIE POJAZDÓW
 schemat1W okolicy parku Kępa Potocka jest niewiele miejsc do parkowania. Na ul. Gwiaździstej obowiązuje zakaz parkowania. Natomiast ponad setka miejsc do parkowania znajdziecie przy żoliborskim Ośrodku Sportu i Rekreacji na ul. Potockiej. Schemat pokazuje lokalizację parkingów przy OSiR i jak dojść do miasteczka biegowego.

1 września 2016 - ZAPISY DO BIEGÓW MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
 VIII-bieg-pileckiego 140zgodnie z zapowiedzią udostępniamy link do zapisów do biegów młodzieży szkolnej. Przypominamy, że dla dzieci w wieku przedszkolnym (do 6 lat) organizujemy Bieg Malucha, w którym udział nie wymaga zapisów.   zapisy młodzieży szkolnej (7-16 lat)

29 sierpnia 2016 - PAKIET STARTOWY
koszulka4male-smallW pakiecie startowym znajdziecie koszulkę, na której przedstawiony jest projekt pomnika rtm. Pileckiego, który stanie w Alei Wojska Polskiego na Żoliborzu. Autorem projektu pomnika jest Jacek Kiciński i Rafał Stachowicz. Budowę pomnika rtm. Pileckiego zatwierdzono uchwałą Rady Warszawy w 2014 roku. Liczymy, że pomnik już niebawem stanie się ciałem.

22 czerwca 2016 - POCZĄTEK ZAPISÓW
Rozpoczęcie zapisów do IX Biegu Pileckiego, który odbędzie się 11 września 2016 r. planujemy na 27 czerwca w godzinach porannych.

A R C H I W U M      2 0 1 5

12 września 2015 - W DNIU BIEGU
muzeum-powstania WSzystkie formalności przedstartowe załatwiacie w dniu startu. Biuro zawodów znajduje się na Kępie Potockiej przy starcie i czynne będzie od godziny 9.30 do startu. Tam też znajdziecie namioty szatni i depozytu, w którym możecie oddać przez startem torbę i plecak. W parku będą też toalety przenośne. W parku znajdziecie też regularne toalety z bieżącą wodą.

Sugerujemy dojazd komunikacją publiczną. Najbliższa stacja metra to Plac Wilsona, gdzie jest stacja Veturilo. Rower miejski możecie oddać w stacji przy OSiR Żoliborza na Potockiej. Z placu Wilsona jedzie autobus 122 do ronda przy ul. Gwiaździstej. W weekendy autobus 122 jeździ co 15 minut. Jeśli przyjedziecie samochodem to zaparkujcie na jednym z parkingów przy OSiR Żoliborza na Potockiej. Na parkingach jest miejsca na ponad setkę samochodów. Stamtąd macie 500m do biura zawodów. Nie parkujcie na Gwiaździstej, bo tam jest zakaz parkowania i mieszkańcy okolicznych domów mają zwyczaj wzywania straży miejskiej.

Po biegu nie wyrzucajcie numerów startowych. Będzie wam potrzebny do odbioru depozytu, żeby otrzymać gorący poczęstunek, do losowania nagród i wreszcie za okazaniem numeru startowego możecie skorzystać z szatni i pryszniców w OSiR Żoliborz na Potockiej.

8 września 2015 - PROSTALEKCJA.PL PARTNEREM BIEGU PILECKIEGO
muzeum-powstania Szkolne zeszyty z bohaterami naszej historii to pomysł inicjatywy ProstaLekcja.pl Każdy zeszyt poświęcony jest bohaterowi i jego historii. Na każdym przedstawiono zdjęcie postaci, najważniejsze daty z życiorysu oraz krótką biografię – lekko, barwnie i przystępnie. W ten sposób postanowiono propagować idee, wartości i bohaterów. Zeszyt z Rotmistrzem Witoldem Pileckim jest jednym z pierwszych jakie powstały w ramach inicjatywy ProstaLekcja.pl. Na kolejnych znaleźli się żołnierze, ale także naukowcy i odkrywcy o wielkim znaczeniu dla dzisiejszego świata.
4 września 2015 - WYDAWNICTWO OLESIEJUK PARTNEREM BIEGU PILECKIEGO
muzeum-powstaniaWydawnictwo Olesiejuk zostało Partnerem VIII Biegu Rotmistrza Pileckiego.
We wrześniu tego roku przypada 75. rocznica deportacji Witolda Pileckiego do Auschwitz.
28 sierpnia do księgarń trafiła książka Wydawnictwa Olesiejuk „Witold Pilecki. Fotobiografia”, jej premiera wpisuje się w serię tegorocznych wydarzeń poświęconych tej niezwykłej postaci.
„Fotobiografia” przedstawia historię Rotmistrza Pileckiego dzięki zachowanym fotografiom, prezentuje także fragmenty listów i raportu spisanego z pobytu w obozie w Oświęcimiu.
Zwycięzcy VIII Biegu Rotmistrza Pileckiego otrzymają także egzemplarze książki Macieja Sadowskiego „Witold Pilecki. Fotobiogrfia”.

Dobrowolne udanie się Witolda Pileckiego do obozu Auschwitz,
a potem pozostawanie w nim przez prawie trzy lata było być może
jednym z najbardziej bohaterskich czynów, jakich kiedykolwiek dokonano,
ale nie był to jedyny dowód jego męstwa
i nie z tego powodu stracił życie.
Timothy Snyder
(ze wstępu do książki „Witold Pilecki. Fotobiografia)

2 września 2015 - NIE TYLKO SPORT ALE TEŻ HISTORIA I EDUKACJA
muzeum-powstaniaBieg Rotmistrza Pileckiego to nie tylko sport ale też wystawy historyczne i inne atrakcje. Przedstawiamy jedną z nich, którą przygotowała Jednostka Strzelecka 1003. W stoisku strzelców będziecie mogli m.in. zapoznać się z popularnym karabinkiem AK 47.
3 sierpnia 2015 - ZAPISZ SIĘ, ZAPŁAĆ I ODBIERZ NAKLEJKĘ NA SAMOCHÓD
muzeum-powstaniaZ okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przygotowalismy dla Was prezent. Pierwszych 200 osób, które zapisze się do biegu i wniesie opłatę startową otrzyma naklejki na samochód. Naklejki można odebrać w biurze zawodów w dniu biegu. Jeśli nie chcecie czekać, można je będzie odebrać wcześniej. O szczegółach damy znać niebawem. Naklejki są w dwóch kolorach do wyboru – srebrny (samochody czarne i bardzo ciemne) i czarne (wszystkie inne kolory lakieru). Naklejki są łatwe do naklejenia i są trwałe, wytrzymają długo i zniosą mycie karoserii. Instrukcja przyklejania
30 lipca 2015 - MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO PARTNEREM BIEGU PILECKIEGO
muzeum-powstaniaZ ogromną satysfakcją informujemy, że partnerem biegu jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum ufundowało 20 nagród dla uczestników imprezy. Niech szczegóły pozostaną na razie tajemnicą, a my cieszymy się, ze partnerem biegu jest tak prestiżowa instytucja.
25 lipca 2015 - BYLIŚMY NA BIEGU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas Biegu Powstania Warszawskiego. Jesteście Państwo tak mili i sympatyczni, że cieszymy się, że spotkamy się 13 września podczas biegu Rotmistrza
24 lipca 2015 - NAKLEJKI 'POLSKA WALCZĄCA - PAMIETAMY
25 lipca podczas Biegu Powstania Warszawskiego będziemy promować Bieg Rotmistrza Pileckiego. Nasze stoisko znajdziecie na placu przed budynkiem KS Polonia, ul. Bonifraterska. Dla osób zgłoszonych do biegu i które wniosły opłatę startową (można ją wnieść jutro gotówką) przygotowaliśmy prezent – naklekę na samochód. Naklejki są w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrna (samochody czarne i bardzo ciemne) i czarna (wszystkie inne kolory lakieru). Naklejki są łatwe do naklejenia i są trwałe, wytrzymają długo i zniosą mycie karoserii. Instrukcja przyklejania

14 lipca 2015 - POMNIK ROTMISTRZA PILECKIEGO
pomnik1Konkurs rzeźbiarski na pomnik rotmistrza Pileckiego został rozstrzygnięty w 2014 roku. Wpłynęły 42 prace, które oceniał sąd konkursowy, pod przewodnictwem Marka Mikosa, dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy. Zwycięzcą konkursu został projekt „Morfenes”, autorstwa Jacka Kicińskiego i Rafała Stachowicza z Siemianowic Śląskich. W projekcie zwraca uwagę czysta, geometryczna forma i klarowny przekaz. Więcej informacji o konkursie i projekcie tutaj


13 lipca 2015 - RUSZAJĄ ZAPISY
Dzisiaj ruszają zapisu do tegorocznej edycji Biegu Rotmistrza Pileckiego, która odbędzie się 13 września. Limit zawodników wynosi 400 osób plus 200 miejsc w biegach dzieci i młodzieży. Nasi partnerzy przygotują wystawy historyczne. Bieg główny, biegi dla dzieci i wystawy historyczne to pakiet propozycji sprawiający, że tegoroczny Bieg Rotmistrza Pileckiego będzie atrakcyjnym miejscem do spędzenia czasu z cała rodziną.