Bieg Pileckiego

1000x500

StartRegulaminZapisyLista startowaTrasaWyniki 5kmWyniki dzieci

partnerzy

12 września 2015 - W DNIU BIEGU
muzeum-powstania Wzystkie formalności przedstartowe załatwiacie w dniu startu. Biuro zawodów znajduje się na Kępie Potockiej przy starcie i czynne będzie od godziny 9.30 do startu. Tam też znajdziecie namioty szatni i depozytu, w którym możecie oddać przez startem torbę i plecak. W parku będą też toalety przenośne. W parku znajdziecie też regularne toalety z bieżącą wodą.

Sugerujemy dojazd komunikacją publiczną. Najbliższa stacja metra to Plac Wilsona, gdzie jest stacja Veturilo. Rower miejski możecie oddać w stacji przy OSiR Żoliborza na Potockiej. Z placu Wilsona jedzie autobus 122 do ronda przy ul. Gwiaździstej. W weekendy autobus 122 jeździ co 15 minut. Jeśli przyjedziecie samochodem to zaparkujcie na jednym z parkingów przy OSiR Żoliborza na Potockiej. Na parkingach jest miejsca na ponad setkę samochodów. Stamtąd macie 500m do biura zawodów. Nie parkujcie na Gwiaździstej, bo tam jest zakaz parkowania i mieszkańcy okolicznych domów mają zwyczaj wzywania straży miejskiej.

Po biegu nie wyrzucajcie numerów startowych. Będzie wam potrzebny do odbioru depozytu, żeby otrzymać gorący poczęstunek, do losowania nagród i wreszcie za okazaniem numeru startowego możecie skorzystać z szatni i pryszniców w OSiR Żoliborz na Potockiej.

8 września 2015 - PROSTALEKCJA.PL PARTNEREM BIEGU PILECKIEGO
muzeum-powstania Szkolne zeszyty z bohaterami naszej historii to pomysł inicjatywy ProstaLekcja.pl Każdy zeszyt poświęcony jest bohaterowi i jego historii. Na każdym przedstawiono zdjęcie postaci, najważniejsze daty z życiorysu oraz krótką biografię – lekko, barwnie i przystępnie. W ten sposób postanowiono propagować idee, wartości i bohaterów. Zeszyt z Rotmistrzem Witoldem Pileckim jest jednym z pierwszych jakie powstały w ramach inicjatywy ProstaLekcja.pl. Na kolejnych znaleźli się żołnierze, ale także naukowcy i odkrywcy o wielkim znaczeniu dla dzisiejszego świata.
4 września 2015 - WYDAWNICTWO OLESIEJUK PARTNEREM BIEGU PILECKIEGO
muzeum-powstaniaWydawnictwo Olesiejuk zostało Partnerem VIII Biegu Rotmistrza Pileckiego.
We wrześniu tego roku przypada 75. rocznica deportacji Witolda Pileckiego do Auschwitz.
28 sierpnia do księgarń trafiła książka Wydawnictwa Olesiejuk „Witold Pilecki. Fotobiografia”, jej premiera wpisuje się w serię tegorocznych wydarzeń poświęconych tej niezwykłej postaci.
„Fotobiografia” przedstawia historię Rotmistrza Pileckiego dzięki zachowanym fotografiom, prezentuje także fragmenty listów i raportu spisanego z pobytu w obozie w Oświęcimiu.
Zwycięzcy VIII Biegu Rotmistrza Pileckiego otrzymają także egzemplarze książki Macieja Sadowskiego „Witold Pilecki. Fotobiogrfia”.

Dobrowolne udanie się Witolda Pileckiego do obozu Auschwitz,
a potem pozostawanie w nim przez prawie trzy lata było być może
jednym z najbardziej bohaterskich czynów, jakich kiedykolwiek dokonano,
ale nie był to jedyny dowód jego męstwa
i nie z tego powodu stracił życie.
Timothy Snyder
(ze wstępu do książki „Witold Pilecki. Fotobiografia)

2 września 2015 - NIE TYLKO SPORT ALE TEŻ HISTORIA I EDUKACJA
muzeum-powstaniaBieg Rotmistrza Pileckiego to nie tylko sport ale też wystawy historyczne i inne atrakcje. Przedstawiamy jedną z nich, którą przygotowała Jednostka Strzelecka 1003. W stoisku strzelców będziecie mogli m.in. zapoznać się z popularnym karabinkiem AK 47.
3 sierpnia 2015 - ZAPISZ SIĘ, ZAPŁAĆ I ODBIERZ NAKLEJKĘ NA SAMOCHÓD
muzeum-powstaniaZ okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przygotowalismy dla Was prezent. Pierwszych 200 osób, które zapisze się do biegu i wniesie opłatę startową otrzyma naklejki na samochód. Naklejki można odebrać w biurze zawodów w dniu biegu. Jeśli nie chcecie czekać, można je będzie odebrać wcześniej. O szczegółach damy znać niebawem. Naklejki są w dwóch kolorach do wyboru – srebrny (samochody czarne i bardzo ciemne) i czarne (wszystkie inne kolory lakieru). Naklejki są łatwe do naklejenia i są trwałe, wytrzymają długo i zniosą mycie karoserii. Instrukcja przyklejania
30 lipca 2015 - MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO PARTNEREM BIEGU PILECKIEGO
muzeum-powstaniaZ ogromną satysfakcją informujemy, że partnerem biegu jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum ufundowało 20 nagród dla uczestników imprezy. Niech szczegóły pozostaną na razie tajemnicą, a my cieszymy się, ze partnerem biegu jest tak prestiżowa instytucja.
25 lipca 2015 - BYLIŚMY NA BIEGU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas Biegu Powstania Warszawskiego. Jesteście Państwo tak mili i sympatyczni, że cieszymy się, że spotkamy się 13 września podczas biegu Rotmistrza
24 lipca 2015 - NAKLEJKI 'POLSKA WALCZĄCA - PAMIETAMY
25 lipca podczas Biegu Powstania Warszawskiego będziemy promować Bieg Rotmistrza Pileckiego. Nasze stoisko znajdziecie na placu przed budynkiem KS Polonia, ul. Bonifraterska. Dla osób zgłoszonych do biegu i które wniosły opłatę startową (można ją wnieść jutro gotówką) przygotowaliśmy prezent – naklekę na samochód. Naklejki są w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrna (samochody czarne i bardzo ciemne) i czarna (wszystkie inne kolory lakieru). Naklejki są łatwe do naklejenia i są trwałe, wytrzymają długo i zniosą mycie karoserii. Instrukcja przyklejania
14 lipca 2015 - POMNIK ROTMISTRZA PILECKIEGO
pomnik1Konkurs rzeźbiarski na pomnik rotmistrza Pileckiego został rozstrzygnięty w 2014 roku. Wpłynęły 42 prace, które oceniał sąd konkursowy, pod przewodnictwem Marka Mikosa, dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy. Zwycięzcą konkursu został projekt „Morfenes”, autorstwa Jacka Kicińskiego i Rafała Stachowicza z Siemianowic Śląskich. W projekcie zwraca uwagę czysta, geometryczna forma i klarowny przekaz. Więcej informacji o konkursie i projekcie tutaj

13 lipca 2015 - RUSZAJĄ ZAPISY
Dzisiaj ruszają zapisu do tegorocznej edycji Biegu Rotmistrza Pileckiego, która odbędzie się 13 września. Limit zawodników wynosi 400 osób plus 200 miejsc w biegach dzieci i młodzieży. Nasi partnerzy przygotują wystawy historyczne. Bieg główny, biegi dla dzieci i wystawy historyczne to pakiet propozycji sprawiający, że tegoroczny Bieg Rotmistrza Pileckiego będzie atrakcyjnym miejscem do spędzenia czasu z cała rodziną.